Podzimky u ohařů - Goryna

21.11.2011 15:23

Minulou středu jsem vyrazila jako každý týden na na večerní tah kachen do honitby, kam jezdím jako host.
No a přitom jsem se dozvěděla jako vždy spoustu zajímavých věcí a novinek.Jednou takovou novinkou bylo, že v sobotu mám vést ohaře na podzimkách.Ve čtvrtek ráno mi majitel přivezl 14měsíční fenu z kotce na cvičení-že si zkusíme, jak nám to spolu půjde
Fenka naštěstí neměla problém mě poslouchat, a tak po pár hodinách strávených na poli se jelo domů-měla jsem celkem strach, jak se fenka bude chovat v malém bytě a jak bude reagovat na moji smečku a smečka na velkého psa.Naštěstí všechny holky byly všechny rozumný a seznamování proběhlo v pohodě.Problém nastal,když přišla domů Lucka-Goryna si mě začla hlídat a nechtěla ji pustit domů.Musela jsem ji tedy vzít na vodítko a jít s ní i s Luckou ven. Tam si Goryna Lucku očuchala a bylo to v pohodě.


Ve čtvrtek navečer jsem poprosila kamaráda,jestli by nám šel natahat vlečky.Nejdřív na mě koukal trošku divně,že po dvou dnech jdu na PZ s ohařem,když s ohařema nemám žádné zkušenosti,ale když viděl,jak jsme sehraná dvojice,tak prohlásil,že to zvládnem.

V pátek ráno jsem se s Gorynou vydala k vodě cvičit vodu-nácvik proběhl v pohodě.

V sobotu ráno jsem si vyzvedla flintu a jelo se na zkoušky.Pomalu,ale jistě začinala naplno pracovat moje nervová soustava.

Při nástupu už jsem byla nervozní úplně hrozně-všichni vůdci měli spoustu zkušeností s ohařema,jen já jediná začátečník v ohařích.Po první disciplíně,společný hon,ze mě pomalu začla opadat ta strašná nervozita,Gorynka pracovala jak o život a zkoušky dopadly pro mě úplně nečekaně a to v 1.ceně.


Takže Gorynko děkuji za úžasnou poslušnost pod vedením nezkušené vůdkyně,majiteli Gorynky děkuji za projevenou důvěru,zapůjčení Gorči a získání nových zkušeností a nakonec děkuji všem,kteří o naší bláznivé, narychlo zorganizované akci věděli a fandili nám.

Akdyž už jsem začla sbírat zkušenosti u ohařů,tak poslední víkend v říjnu vedu dalšího ohaře na Pz,ale tentokráte to nebude tak narychlo-ted tu budu mít psa a bude tu bydlet celý týden před zkouškama,tak jen doufám,že se mi některá z mých potvůrech naschvál nerozhodne hárat:-))